Singltrek pod Smrkem

10.2.2010 Filed under: sport — Štítky: , — redeight @ 2.39

Byli jsme se projet na nově otevřeném singlu! Na doporučení kamarádů z Nového Města jsme zvolili k nástupu Obří sud nad lázněma Libverda. Oproti nástupnímu místu na Hubertce zde není mapa trati, ale zase snadné parkování.

Vyrazili jsme po značení, které je hned od parkoviště. Cesta však po pár metrech končí, kousek pod náma byl jen singl do protisměru a serpentina zpět dolů k sudu. Tak jsme vyrazili po žluté značce v naději, že singl někde najdeme. Podařilo se nám to po cca kilometru stoupání, když jsme ho zahlédli na pravé straně za smrčkama. Podle značek na stromech jsme se ujistili, že nejedeme do protisměru a vyrazili.

Pak už jsme si jen užívali to co většina z nás zná jen z videa. Výborně postavená a upravená trať! I v místech kde cesta mírně stoupá nás to nutilo rvát to naplno. V mírných sjedzdech je to ještě větší požitek, stačí občas přišlápnout a pracovat s těžištěm. Díky tomu jak je trať postavena není ani potřeba příliš brzdit, kličkovaná je tak dobře navržená, že vám nedovolí rozjet kolo tak, aby jste museli před dalším obloukem tahat za brzdu. Jízda je příjemně plynulá, kolo jakoby po cestě samo plulo.

Singl na několika místech končí, aby zas někde opodál začal, to byl bez mapy trochu problém. Vyjedete na cestu a musíte se vydat hledat napojení, většinou se to podaří po pár set metrech. Ale jeden přejezd byl cca 4km po asfaltce. Je škoda, že na těchto místech nejsou nějaké směrovky, už jsme parkrát ztratili víru v to, že jedeme správným směrem.

Celkový dojem ze singlu byl ale výborný! Nadšení z jízdy převážilo nad občasným blouděním. Je potřeba si uvědomit, že tratě i značení jsou teprve ve výstavbě. Důležité je to, že se něco takového vůbec podařilo prosadit a vybudovat. Takže SLÁVA a DÍK pro Čemba a ostatní kteří na tomto projektu pracují!

Další informace o singlu a ČEMBA


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a comment

Code: Ursiny.cz | Design: Bombajs - elatelier.cz w3cxhtml 1.1 w3ccss

Powered by WordPress