Ghost v testech

16.3.2010 Filed under: redeight,sport — Štítky: , , , — redeight @ 22.34

Ghost AMR 7500

Kolo Ghost AMR 7500 uspělo na výbornou v prestižním anglickém magazínu Mountain Bike Rider.  AMRko porazilo i kola znamých značek jako  Cannondale, GT, Marin, Trek a Mondraker.

Kolo najdete na našem Eshopu

Zde si můžete přečíst překlad testu:

Díky kombinaci velmi propracovaného rámu a tlumiče, excelentních komponentů a převodového ústrojí, působí tento Ghost impozantně již na papíře. Když k tomu přičtete tuhost oversize konické hlavové trubky a vidlice, 15mm pevnou osu a robustní hydroform-rám, výsledkem je superhbitý a sebevědomý jízdní projev, kdy kolo jako by jelo po kolejích a nic jej nemohlo zastavit. Tlumení je hladké v celém svém zdvihu a přispívá ke skvělým schopnostem ve stoupání stejně tak jako k hladkým sjezdům.

Nejvýmluvnějším faktem bylo, že toto kolo si vždy jezdci volili, když vyráželi do zatáček. Ať šlo o dlouhý výstup anebo krátký ostrý sjezd lesem.Pokud jsou všechna kola Ghost mířící na náš trh podobně skvělá, bereme je všemi deseti.

Závěrečné resume
Na papíře jsou si všechna tato kola velmi podobná, cenou, hmotností a osazením, pouze s několika rozdíly. Teprve když je vezmete do terénu, projeví se výrazné rozdíly.Trek i Ghost jsou velmi stabilní a sebevědomá all-mountain kola, přetékající energií a schopností přenést vás přes jakýkoliv terén. Na konci dne jsme mezi nimi mohli rozlišit jen zkouškou ve stejných pasážích trati a jízdou na jednom po druhém. Ghost působil mírně pohodlněji ve většině situací, zatímco Trek byl těsně druhý, díky poněkud tvrdšímu chodu odpružení.

Ghost byl o něco lépe osazen, namátkou konusová vidlice, 15mm pevné osy, výbava Shimano XT a karbonové vahadlo, díky tomu byl o 200 liber dražší. Což jsou, dle našeho názoru, velmi dobře investované peníze.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a comment

Code: Ursiny.cz | Design: Bombajs - elatelier.cz w3cxhtml 1.1 w3ccss

Powered by WordPress