Časopis Peloton 3/2012

2.3.2012 Filed under: Nezařazené,odkazy,redeight,servis,singltrek,sport,zábava — redeight @ 9.21

V březnovém Pelotonu se můžete setkat s novým formátem testů kol. Kromě populárního bike hitu půjde vždy o dva duely – v jednom se budou porovnávat silniční kola, v tom druhém dojde na MTB. Pro premiéru jsme zvolili silničky v cenové kategorii 50-60 000 Kč a postavené na Ultegře, v druhém duelu jde o drahé trailbiky, u nichž se navíc snažíme zodpovědět otázku, jestli v této kategorii zvolit šestadvacítku, nebo vybrat devětadvacítkový stroj.

téma – Katarze v dunách
Poslední fáze tragédie nastává po vyvrcholení děje. Očišťuje konflikt, který byl motorem celého příběhu, a demonstruje změnu, ke které došlo. Hrdinové nejsou tací, jací byli na začátku. Jsou  ponaučení, zkušenější a vyrovnanější. Světový šampionát v Koksijde byl dokonalým epickým dramatem.

retro – Casino už máme. Teď chceme závod
Cože? Nový závod Milán-San Remo? Budiž. Giovanni Rossignoli, zelenáč mezi závodními cyklisty, se přihlásil. Na 30. kilometru však zjistil, že mu cestu zatarasila nepřekonatelná překážka: jeho matka. „U známých jsem si půjčila deštník. Musíš si ho vzít s sebou,“ byla neústupná. Poslechl tedy…

téma – Jak se zbrojí v boji o „Nobelovku“
Sotva odložil cyklokrosové kolo, chystal se Belgičan Sven Nijs přeskočit na to horské, aby zabojoval o šanci na účast v Londýně 2012. Jihoafrický biker Burry Stander i kvůli vidině olympijské medaile začal spolupracovat s vědci a upravil tréninkový program i výživu. Lákadlo úspěchu na Hrách, který může přijít jen jednou za čtyři roky, je zkrátka mocné. „Olympiáda je jako Nobelova cena,“ míní španělský matador José Antonio Hermida.

coaching zone – Trénink Viktora Zapletala

Jirka Ježek je pětinásobný paralympijský vítěz, šestinásobný mistr světa, vítěz Světového poháru, držitel světového i paralympijského rekordu ve stíhacím závodě na dráze. Celosvětově respektovaná legenda cyklistiky handicapovaných. Sportovec, který plynně hovoří několika světovými jazyky, člen rady sportovců UCI, cyklista, který se s podkolenní amputací běžně účastní závodů profesionálů, autor úspěšné knihy Frajer. Výrazný sportovní talent. Ale i sportovec, který dal základ současnému profesionálnímu pojetí sportu handicapovaných.

duel – Specialized Stumpjumper FSR 29“ vs Pivot Mach 5.7 26“
O kladech a záporech „velkých“ a „malých“ kol už toho bylo napsáno mnoho a ač by se z výběru „soupeřů“ mohlo zdát, že nás k němu přivedla snaha o praktickou demonstraci toho, co ty „tři palce navíc“ (které jsou ve skutečnosti jen dva) všechno ovlivňují, není tomu tak. K tomu by se hodily spíš pevné rámy, ideálně i s pevnou vidlicí, aby výsledky nebyly ovlivněny odpružením. Volba padla na dva trailbiky, které si mnohými parametry „šlapou na paty“, přičemž každý z nich k nim však dospěl trochu jinou cestou.

BŘEZNOVÝ PELOTON

1 Editorial – Zimní testování kol.
6 Aktuálně – Mistr republiky Petr Benčík ukončil kariéru a spojil se s Colnagem.
10 Retro – V roce 1907 se v Itálii uskutečnil první ročník závodu Milán-San Remo.
12 Kauza – Verdikt: dva roky distanc! Co by se stalo, kdyby Alberto Contador uslyšel tato slova hned po pozitivním testu a nevyhrál mezitím Tour a Giro?
18 Téma – Katar a Omán, dvě exotické destinace, které otevírají svou bohatou náruč nejlepším profesionálním týmům.
22 Interview – Peloton vyzpovídal jedničku loňské sezony Philippa Gilberta.
26 Téma – Cyklomaraton Tour, Kolo pro život, Galaxy série. Čím vás lákají na start a komu dáte přednost?
28 Téma – Jak změní olympijská sezona letošní MTB dění?
32 Report – V Koksijde závodili a slavili Belgičané. Peloton byl u toho.
38 Rider – Lars Van Der Haar je prý klonem Svena Nijse a Adriho Van Der Poela. Máme se na co těšit.
40 Téma – Končí sérií Zdeňka Štybara i zájem o český cyklokros?
44 Special Look – Je to už deset let, co Mario Cipollini prožil sezonu korunovanou titulem mistra světa.
48 Bike Hit – V České republice je jediný model atraktivního endura BMC Trail Fox TF01. Otestovali jsme ho.
54 Technews – Naše tipy na vychytané komponenty.
56 Duel – Do silničního duelu jsme proti sobě postavili silničky v rozmezí 50-60 000 korun na Ultegře – Felt Z4 a Author CA66.
62 Coaching Zone – Úskalím tréninku vás provede Viktor Zapletal a LindaK.
66 Duel – Dva zajímavé trailbiky, šestadvacítkový Pivot  Mach 5.7 a proti němu devětadvacítkový Specialized Stumpjumper FSR.
72 Know How – S naší poradnou se klidně pusťte do montáže galusek.
74 Konfrontace – Vyzkoušeli jsme čtyři modely termolahví.
76 Peloton Tip – Prodejny, které vám můžeme doporučit.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a comment

Code: Ursiny.cz | Design: Bombajs - elatelier.cz w3cxhtml 1.1 w3ccss

Powered by WordPress